Antalgic Trak Desteği Nasıl Bir Uygulamadır?

Omurga Dekompresyonu Nedir?
Bel ve boyun ağrısına neden olan anatomik yapılar üzerinde bası oluşması durumuna omurga kompresyonu denir. Omurga üzerindeki bası kaldırıldıktan sonra  yani omurganın dekompresyonu sağlandıktan sonra, orada oluşturulan negatif basınç sayesinde diskin yerine oturması sağlanır.
Omurga dekompresyon desteği veren Antalgic Trak cihazıomurgalar arasındaki diskleri yavaş yavaş açarak bunların sinirler üzerindeki baskısını ortadan kaldıran cihazdır.

Antalgic Trak Desteği (Omurga Dekompresyon Cihazı)
Amerika Birleşik Devletleri İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanmış Antalgic Trak Desteği aynı zamanda  eklem hareketliliğini arttırıcı bir omurga dekompresyon sistemidir. Cihaz, omurgalar arasındaki diskleri yavaş yavaş açarak bunların sinirler üzerindeki baskısını ortadan kaldırır. Problemli bölgenin sıvı akışını arttırarak bölgenin hızla iyileşmesini sağlar. Kişiye özel bir uygulamadır. Hastanın problemleri göz önünde bulundurularak, seans sırasında kişiye uygulanan pozisyon (yatay-dikey) özel olarak belirlenir. Tedavi mesafe veya ağırlık değerlerine göre programlanır, Hastanın yaşı ve esnekliğine göre cihazın uygulama süreci değişir.

X